top of page
  • Zdjęcie autoraGold Bruk

Układanie kostki brukowej to nie wszystko, wybór materiału brukarskiego to nie lada problem…

Klienci zamawiający usługi brukarskie w zdecydowanej większości są przekonani, iż to samo układanie kostki brukowej decyduje o trwałości oraz estetyce nawierzchni. Tymczasem o trwałości i wyglądzie naszych chodników, podjazdów i tarasów w dużej mierze decyduje kostka brukowa – materiał, z którego została wykonana, klasa ścieralności, czas i sposób magazynowania od momentu wyprodukowania do chwili jej układania.Jako profesjonalna firma brukarska z wieloletnim doświadczeniem w branży doskonale wiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kostki brukowej, ale to nie wszystko… Zajmując się sprzedażą i dystrybucją kostki brukowej mamy wpływ na to, jaki materiał trafia do naszych klientów, a co za tym idzie jesteśmy w stanie zagwarantować, iż kostka zachowa swoje właściwości przez długi czas użytkowania.


Zanim ułożymy kostkę na naszej posesji…

Jak już wspomnieliśmy, samo ułożenie kostki brukowej nie decyduje o trwałości nawierzchni. Bardzo ważną rolę w tym aspekcie odgrywają:


  • Grubość warstwy ściernej kostki – zgodnie z obowiązującymi normami grubość warstwy ściernej nie powinna być mniejsza niż 4 mm, na rynku możemy jednak spotkać kostki nie do końca zgodne z tą normą oraz takie, których warstwa ścierna jest znacznie grubsza; im grubsza jest warstwa ścierna kostki, tym trwalsza będzie brukowana nawierzchnia, dlatego należy szczególnie uważać na „oszukiwane” materiały brukarskie;


  • Data produkcji materiału – kupując kostkę brukową w składach budowlanych powinniśmy zwrócić uwagę, żeby materiał nie był starszy niż 6 miesięcy; kostka, która zbyt długo przebywała w zafoliowanych paletach pozbawiona swobodnego dostępu powietrza do poszczególnych warstw materiału traci swoje właściwości i staje się mniej odporna na degradacyjne działanie czynników atmosferycznych;


  • Warunki magazynowania materiału – kupując kostkę bardzo często nie wiemy, jak materiał był magazynowany, tymczasem nieprawidłowe jego przechowywanie (układanie zbyt wielu palet jedna na drugiej) może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych w kostkach znajdujących się na paletach na samym dole; niestety nie wszystkie uszkodzenia mechaniczne jesteśmy w stanie zidentyfikować od razu, część z nich staje się widocznych dopiero po ułożeniu kostki i pewnym czasie jej eksploatacji.


Kostka dekoracyjna

Wybierając galanterię brukarską dodatkowo należy zwrócić uwagę również na technologie, jakie zostały wykorzystane do jej produkcji. W przypadku tzw. kostek płukanych powinniśmy wybierać kostki zawierające wyłącznie naturalne kruszywo. W przeciwnym razie kostka z czasem i pod wpływem oddziaływania różnych warunków atmosferycznych może zmienić kolorystykę. Z kolei w przypadku tzw. kostek obijanych ważny jest rodzaj wykorzystanego w procesie technologicznym cementu. Decydując się na kostki barwione, należy zwrócić uwagę na rodzaj i jakość użytych barwników. To wszystko decyduje bowiem nie tylko o trwałości samej kostki, ale również jej estetyce.


Potrzebujesz pomocy przy wyborze kostki brukowej? Skontaktuj się z nami! Świadczymy usługi brukarskie na terenie miasta Warszawa, Zielonka, powiatu wołomińskiego i w okolicy. Naszym Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru najoptymalniejszego materiału brukarskiego oraz sposobu aranżacji nawierzchni tak, aby była ona funkcjonalna i estetyczna.

74 wyświetlenia

Комментарии


Комментарии отключены.
KostBet.png
Joniec.png
Logo Polbruk KB-MA-2.jpg
www_certus_logo.png
Styrobud.png
bottom of page