top of page
  • Zdjęcie autoraGold Bruk

Kostka brukowa na posesji – dekoracyjne układanie kostki na podjazdach, tarasach i ścieżkach…

Już od dłuższego czasu obserwujemy na rynku usług brukarskich rosnące zainteresowanie dekoracyjnym układaniem kostki brukowej. Warszawa nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Popyt na tego typu układanie kostki jest równie duży w każdym innym miejscu w kraju, gdzie powstają nowe nieruchomości mieszkaniowe w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej. Profesjonalnymi usługami brukarskimi interesują się również mieszkańcy segmentów, a coraz częściej także właściciele działek rekreacyjnych. Dlaczego tak bardzo pokochaliśmy kostkę brukową?


Rynek materiałów brukarskich przeżywa aktualnie prawdziwy rozkwit. Wraz z rozwojem zaawansowanych technologii produkcji do sprzedaży trafiają coraz bardziej wymyślne kostki brukowe w różnorodnych kształtach i kolorach. To daje praktycznie niczym nieograniczone możliwości aranżacji nawet bardzo dużych połaci terenu, takich jak przydomowe podjazdy, parkingi i tarasy. Mnogość form, kolorów oraz wykończenia kostek brukowych pozwala na realizację nawet najbardziej odważnych projektów, dzięki czemu układanie kostki brukowej zaczyna osiągać rangę sztuki. Niestety nawet najbardziej finezyjny wzór z kolorowej kostki nie zastąpi jej prawidłowego ułożenia. Dlatego świadcząc usługi brukarskie na rzecz Naszych Klientów dokładamy wszelkich starań, żeby wykonywane przez nas przestrzenie brukowane obok walorów dekoracyjnych były funkcjonalne i trwałe.Układanie kostki brukowej krok po kroku


W przypadku dekoracyjnego układania kostki brukowej naszą pracę rozpoczynamy od wykonania pomiarów przestrzeni i wykonania projektu motywu dekoracyjnego zgodnie z życzeniem klienta. W ten sposób ustalamy ilość niezbędnego materiału oraz kolejność układania kostki w poszczególnych rzędach przestrzeni. Następnie przystępujemy do prac związanych z odpowiednim przygotowaniem nawierzchni pod kostkę brukową. Żeby kostki się nie zapadały i nie rozjeżdżały w trakcie użytkowania podłoże pod nimi musi być zaizolowane i utwardzone. W tym celu wykorzystuje się podbudowę i podsypkę. O grubości warstwy podbudowy decyduje rodzaj gruntu, na którym planujemy ułożenie kostki oraz przewidywany sposób użytkowania terenu wybrukowanego. Bardzo ważne na etapie przygotowywania gruntu pod usługę brukarską jest również zapewnienie odpowiednich spadków, dzięki którym woda deszczowa będzie spływać do odwodnień liniowych, których rozmieszczenie również musimy uwzględnić w projekcie.


Kiedy podłoże pod układanie kostki jest już gotowe rozpoczynamy układanie zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Pracując na materiałach, których jesteśmy sprzedawcą i dystrybutorem mamy pewność ich właściwej jakości – wiemy bowiem jak były magazynowane i transportowane. W przypadku materiałów pochodzących z firm zewnętrznych zawsze weryfikujemy zgodność dostarczonych kostek z zamówieniem, jednocześnie oceniając ich stan techniczny. Warto bowiem pamiętać o tym, że nieprawidłowe magazynowanie kostki brukowej może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych materiału. Te z kolei wpływają negatywnie na estetykę oraz trwałość prac brukarskich.


26 wyświetleń

Comments


KostBet.png
Joniec.png
Logo Polbruk KB-MA-2.jpg
www_certus_logo.png
Styrobud.png
bottom of page