top of page
  • Zdjęcie autoraGold Bruk

Ile waży kostka brukowa?


Planując wykonanie nawierzchni brukowanej często zastanawiamy się nad tym, ile waży kostka brukowa. W końcu to od wagi zamawianego materiału będzie zależał koszt jego dostawy i rozładunku. To ile waży kostka brukowa zależy przede wszystkim od jej wymiarów. Podstawowym parametrem decydującym o wadze kostki jest jej grubość. Producenci kostek brukowych oferują nam materiał o zróżnicowanej grubości – od 4 do 8 centymetrów oraz różnym wykończeniu. Kostka dostarczana jest do klientów na paletach. W zależności od modelu i grubości na palecie może znajdować się różna ilość m2 kostki. Ile w takim razie waży paleta kostki brukowej? Ile palet będziemy musieli zamówić, żeby wybrukować cały podjazd lub ścieżki w ogrodzie?
Ile waży kostka brukowa o grubości 4 cm?

Najpopularniejsza kostka brukowa przemysłowa o grubości 4 centymetrów to prostokąt o wymiarach 10x20cm. Standardowo na palecie mieści się ok. 17,28m2 kostki, a jej waga wynosi 1541kg.


Ile waży kostka brukowa o grubości 6 cm?

Najpopularniejsza kostka brukowa przemysłowa o grubości 6 centymetrów to prostokąt o wymiarach 10x20cm. Standardowo na palecie mieści się ok. 10,56m2 kostki, a jej waga wynosi 1393kg.

Dla porównania najcięższa kostka brukowa szlachetna o grubości 6cm potrafi mieścić na palecie 11,88m2 kostki, a jej waga wynosi 1603,8kg.


Ile waży kostka brukowa o grubości 8 cm?

Najpopularniejsza kostka brukowa przemysłowa o grubości 8 centymetrów to prostokąt o wymiarach 10x20cm. Standardowo na palecie mieści się ok. 8,64m2 kostki, a jej waga wynosi 1532kg.


Powyższe dane prezentujemy na podstawie przykładowych wyrobów marki Polbruk. Kostki Polbruk są dostępne w różnych kolorach, kształtach oraz grubościach. Dlatego też nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na pytanie „ile waży kostka brukowa?”, ponieważ każdy model w konkretnej grubości i wariancie kolorystycznym posiada inną masę własną.


6645 wyświetleń

Comments


KostBet.png
Joniec.png
Logo Polbruk KB-MA-2.jpg
www_certus_logo.png
Styrobud.png
bottom of page